Yaşam

TEMMUZ TATİL LİSTESİ

1 Temmuz 2016

julytime

Benim birazcık televizyondan uzaklaşmam ve kafamı dağıtmam gerekiyor. Son günlerde çok üzgün ve hassasdım, her habere ağlayıp her okuduğuma kahrolup durdum. Sonra aklıma bundan birkaç yıl önceki Gezi olayları geldi. O dönemde bloğa yazıp duruyordum ve bu bana iyi gelmişti. Belki yine yazarsam kafamı biraz dağıtabilirim. Bu yazı aslında bir tatil listesi olacaktı ama içine biraz umut ve hayal de kattım 🙂

1-Bayram geldi hoş geldi şimdi herkes tatile koşacak. Tatil iyidir güzeldir ama bayramlarda ben pek bir darlanıyorum. Ne yaptığım tatili anlıyorum ne de kafamı dinleyebiliyorum. Benim tatilim bu bayramda İstanbul’da olacak. Umarım boş ve azıcık huzurlu olur. Ama tatil beldelerine gidenleri de tutmayayım bol bol dinlenin keyfini çıkartın.

2-Deniz, kum, güneş… Henüz hala ayağımı suya sokamasam da -tabii Los Angeles’daki okyanusa düşme maceram var ama o sayılmıyor 😆 – heyecanla o günün gelmesini bekliyorum. Deniz tatiline çıkacak olanlar benim için de yüzsünleeeeeeer.

3-Tatile gidip geldikten sonra bunalıma girmemek için hemen bir tatil planı daha yapın acilinden. İnsanın mutlu olması için önünde bir hedef olması gerekiyor. Bir ay sonra yeniden çıkılacak ufak bir tatil de işinizi azıcık da olsa daha mutlu yapmanızı sağlayacak.

4-Tabii tatile çkamayanları da unutmayalım. Sizler de benim gibi İstanbul’da olacaksanız bence keyfini çıkartın. Tatilde İstanbul demek daha az trafik demek, daha az insan demek, daha az gürütlü demek…kulağa hoş geliyor değil mi 😉

5-Bol bol meyve, bol bol dondurma yemekte bence tatil demek.

6-Tatil aile ile güzel. Kalabalık sofralar, keyifli sohbetler en şahanesi. Sevdiklerinizin kıymetini bilin ve onlarla vakit geçirin. Şimdiden iyi bayramlar ve çok daha güzel günler olsuuuuun….

july83600 july_1 july6b60 july348773k julysuperthumb julyfro1_500 july708 julyTropical-Drink4

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply