Yaşam

BERRYDEWBLOG TAM TAMINA 5 YAŞINDA♥

12 Ekim 2016

Processed with Snapseed.

“Uzun süredir bloglara kafayı takmıştım, benim de olmalı benim de olmalı dedikten sonra sanırım gün bugünmüş 🙂 Bu blog ne bir mesaj kaygısı taşıyor ne de özel bir amaç için hazırlandı, sadece hayatımın ufak parçalarını ve yaptıklarımı paylaşmak istedim.
veeee işte başlıyorum…”

İşte tam beş sene önce böyle minik bir post ile blog hayatım başladı 🙂 O zamanlar tek istediğim çektiğim yüzlerce seyahat fotoğrafımı insanlarla paylaşmaktı. Öyle uzun uzadıya yazılar olmasın bol bol fotoğraf paylaşayım istemiştim, bu arada hala daha aynı düşüncedeyim :mrgreen: Acaba birileri okuyacak mı yazdıklarımı, fotoğraflarıma bakacak mı dediğim günlerden birkaç saat önce aldığım dergide kendi yazımı okuduğum günlere geçtim. Hayatımda bu kadar çok şey değişirken bloğumun hala ayakta kalması çok keyif verici, demek kendim için çok doğru bir şey yapmışım. Yazmak beni rahatlatıyor ve mutlu ediyor ama en çok da insanlar güzel sözler söylediğinde ya da bir yazım onlara yardımcı olduğu için teşekkür ettiklerinde mutlu oluyorum. Tabii hiç bir şey kolay olmadı, olmuyor da ama geriye baktığımda beni kocaman gülümseten ve hayatıma renk katan bolca anım oldu. Bloğumu ilk açtığımda İngilizce de yazıyordum, bu nedenle dünyanın her yerinden arkadaşlarım oldu. Türkçeye tamamen geçmiş olsam da hala daha iletişim halinde olduklarım var. O dönemlerde büyük sözler de etmişim ama itiraf edeyim güzel de söylemişim 😀

“Ben her zaman yaptıklarımın arkasında durdum, pişmanlıklar yaşamıyorum çünkü biliyorum ki doğru ya da yanlış onlar benim seçimlerim. Doğru seçimler beni mutlu, yanlış seçimlerim ise güçlü kıldı, ama en önemlisi o seçimler hep “bendim”ve özgürce verdim.”

berry5yasinda34

Processed with Snapseed.

berry5yasinda012

fullsizerender23

Daha yazmaya başlayalı birkaç ay olmuşken bir yazımın yüzlerce insan tarafından okunması beni hayretlere düşürmüştü, hem de başlık “Climate Change at the Arctic’s Edge” gibi ilginç bir konuyken. Bloğumun daha 6.ayında bir başka bloggerın sayfasına komik bir yazımla konuk olmuştum. (kendisi 2014’den beri artık yazmıyormuş, üzüldüm 😥 ) Yüzümü bu arada hiçbir fotoğrafta göstermiyordum, hatta “Girl with the blue nail polish” diye şu anda kendi kendime dalga geçtiğim postlar hazırlayıp sadece el ve ayakklarımı gösteriyordum. Bloğumun birinci yaşgününü kutlayınca bu sevdadan vazgeçtim ve artık kendi fotoğraflarımı da paylaşmaya başladım.

O dönemlerde ben Styleboom ve Of ne giysem’in büyük hayranıydım. Veee ilk yılımı doldurmadan Styleboom’un düzenlediği bir yarışmada “Tatil bavulunuza Benetton’dan yanınıza ne alırdınız?” sorusuna “Şimdi tatile çıkıyor olsam yanıma Benetton’dan tatil fotolarım için Oliveiro Toscani’yi alırdım…” dedim ve kazandım. Her ikisiyle de sonra tanıştım hatta yine Styleboom’un düzenlediği bir kazak tasarım yarışmasında ikinci oldum ve burada ilk blogger arkadaşım Ebrar’cım hayatıma girdi, iyi ki hala da var 😆

Blog hayatımın dönüm noktalarından biri Blogger Buluşmaları ile oldu. İlk kez gittiğim bu etkinliklerde bana gelir gelmez kartvizitimi sordular ve ben şaşkın şaşkın bakınca anladım ki “Kartvizitin yoksa bu alemde bir hiçsin” 😆 O toplantılarda bloggerlar neler yaptıklarını anlatyor ve ben ağzım açık dinliyordum. Orada tanıştığım arkadaşlarım sayesinde etkinlik davetleri gelmeye başladı. Biz böyle gezip tozarken Gezi Parkı olayları başladı. Gündem yazdıklarımı ne kadar çok etkiliyordu. O mutlu yazılar yerini acı dolu fotoğraflara bırakmıştı. Sonra Mekanist ile tanıştım. Blog hayatımın ikinci dönüm noktası. Mekanist ile birlikte birçok güzel insanla tanıştım -bunlardan en önemlisi de kankaların kankası Gürhan!!! – ve bazıları ile çok keyifli bir yolculuğa başladık. Bir ekip kurduk Gurmeloggers diye, maalesef çok uzun sürmedi ama çok keyifli günlerdi. Daha neler oldu neler ama zaten uzun bir yazı oldu ve sizleri sıkmak istemem. Belki bu yazının 2.kısmını ilerleyen günlerde yazarım. Olayın özü iyi ki yazmaya başlamışım ve umarım bu daha uzun yıllar devam eder. İyi ki doğdun, iyi ki hayatımın önemli bir parçası oldun BerryDew, daha çoooook yol katedeceğiz birlikte….

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Dilek Yeğinsü-Üşengeç Şef 12 Ekim 2016 at 4:57 pm

    Nice mutlu yıllara Berryciiik 🙂

    • Reply Dew Berry 16 Ekim 2016 at 4:16 pm

      Kocaman teşekkürler:) 🙂 🙂

    Leave a Reply