İstanbul, Yaşam

REŞİTPAŞA DOSYASI

16 Şubat 2017

img_4048

Biz geçenlerde Reşitpaşa’ya gittik. Şimdi birçoğunuz -buna birkaç hafta önce ben de dahildim- Reşitpaşa nerede diye düşünüyordur. İstinyepark’ın oradan kendinizi boğaza doğru salın, tam o yol üstünde bir tarafınızda lüks siteler diğer tarafınızda da tam bir mahalle var, Reşitpaşa işte orası. Bu iki ayrı dünyanın birleşmesi son günlerde hareketlenmelere ve keyifli mekanların arka arkaya açılmasına vesile oldu. Biz de hemen keşfe çıktık. Damaktandımağa, Tadında Seyahat ve bendeniz Berry yollara oldukça aç!!! koyulduk 😀

SEMENİ

İlk durağımız Semeni restaurant oldu. Semeni‘ye adım attığınız anda yüzünüze kocaman bir gülümseme yayılıyor. Samimi, şirin, keyifli veeee mis kokulu. Anne eli değmiş lezzetler deriz ya işte burada tam bunu bulabiliyorsunuz. Tüm yemekler Iğdırlı olan Nevra Hanım ve ekibi tarafından sevgiyle ve büyük bir özenle hazılanıyor. Iğdır yemekleri Azerbaycan, İran ve Ermenistan yemek kültürleri ile harmanlanmış ve çok lezzetli. Yediğiniz tüm yemeklerde bu etkileri hissedebiliyorsunuz. Taş köfte, Ekşili Pilav, Sarıköklü Çekme pilav, Çilov Kebabı…. gibi farklı lezzetleri burada bulabiliyorsunuz. Etleri Özge, mezeleri de ben yedim 🙂 her ikimiz de Semeni’yi çok sevdik.

HAVAN’DAN BY BEFF GOURMET

Semeni’den daha aşağılara doğru indiğinizde yine karşınıza başka bir keyifli mekan çıkıyor. Havan’dan hem dekorasyonu, hem de lezzetli yemekleri ile hemen dikkatimizi çekiyor. Sadece ufak bir uyarı hafta sonu çok kalabalık olduğu için yer beklemeniz gerekebilir o nedenle bence hafta içi tercih edilirse daha keyifle oturulabilinir. Menüye şöyle bir göz attığımızda bizimkilerin dikkatini hemen kaburga burger çekiyor. Benim gözüm ise salatalarda ve kerevizli Boşnak böreğinde. Yemekler bizi çoooook mutlu ediyor, et varken salata mı yenir diyen arkadaşlar bile hapur hupur salatalara gömüldüler 🙂 Üstüne de kendimize bir tatlı ziyafeti çekiyoruz ve günün tatlı birincisi olarak cinnamon rollu ilan ediyoruz.

MELEZ TEA

Etrafımızın kahvecilerle çevrildiği şu günlerde çay severleri çok mutlu edecek ve kahvecileri de gayet tatmin edecek bir mekan. Laboratuvar havasındaki dekoru, rengarenk dokunuşları ve mis çay kokularıyla Melez Tea‘yi çok seveceksiniz. Her zevke ve her mooda göre bir çay var burada. Özellikle klasik tatlardan farklı bir şeyler arıyorsanız Melez Tea’de mutlaka keyifli bir çay bulabilirsiniz. Matcha severler için de müjde, Matcha Latte’de var burada 😉 Spice Chai Latte’de mutlaka denenmeli! Biz tabii hemen zevkimize göre bir şeyler seçtik ve buram buram kokan çaylarımız eşliğinde keyifle mekanın tadını çıkarttık.

AMANDA BRAVO

Havvandan’ın azıcık ilerisinde bulunan bu mekan diğerleri ile kıyaslandığında biraz daha ağır kalıyor. Amanda Bravo lezzetli bir öğlen veya akşam yemeği için çok uygun hele ki et ağırlıklı yemekleri seviyorsanız tam sizlere göre. Benim ilgilendiğim kısmı hal böyle olunca tatlılar oldu ve benden bu konuda tam puan aldılar. Denediğimiz limonlu pavlova tam bir tatlı ziyafetiydi. Son damlasına kadar sıyrıldı ve hiç ziyan edilmeden mideye indirildi 😀

LOLA

Hep yemeklerden bahsettik bir tane de şirin  bilgisi verelim. Lola yani “Lots of lovely Art” hem bir çocuk mağazası, hem kütüphane, hem sanat okulu hem de cafe. Çocuklar için oluşturulmuş bu renkli mekanda büyükler de birçok şey bulabilir. Kütüphanesinde çocuklar yabancı dilde de kitap okuyabiliyorlar ve onlar için çok keyifli sanat workshopları bulunuyor. El becerilerini geliştirebilecekleri birçok oyuncak, boyalar ve daha neler var neler….insanın çocuk olası geliyor.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply