Yaşam

INSTAGRAM’DAKİ EN KEYİFLİ 5 HESAP

10 Şubat 2019

Hep mekan veya seyahat tavsiyeleri veriyorum, düşündüm ki bu sefer bir değişiklik yapıp azıcık Instagram’dan bahsedeyim. Benim severek takip ettiğim bir sürü hesap var. Bazıları bana ilham veriyor, bazıları beni hayretlere düşürüyor, bazıları gözlerimin parlamasına neden olurken bazıları da gözlerimin dolmasına sebep oluyor.

Instagram çok ilginç bir dünya artık hepimiz fotoğrafçı, sanat yönetmeni, moda eleştirmeni… aklınıza daha başka ne geliyorsa onların hepsi olduk 😆 Çok çabuk tüketiyoruz ve çok çabuk da sıkılıyoruz. Birkaç yıl önce bayılarak takip ettiğimiz hesapları bir anda sıradan bulabiliyoruz. Ben mesela kendi hesabımla çok uğraşıyorum. Çektiğim fotoğrafların kalitesinden, editinden çoğu zaman memnun olmuyorum. Hep daha iyisini ve en önemlisi daha farklısını arayıp duruyorum. Kendi hesabımla ilgili ruh halim bu kadar dalgalanmalıyken diğer hesaplar hakkındaki fikirlerimi bir de düşünün. Benim kriterlerim kalite, farklı olması ve beni bir şekilde yakalaması. Son dönemlerde keyifle takip ettiğim, hem fotoğraflarını hem de storylerini izlemekten sıkılmadığım 5 hesabı bir araya getirdim. Umarım sizler de benim kadar keyif alırsınız.

Tezza

Fotoğraf denildi mi benim hiç tartışmasız son bir yıldır en beğendiğim hesap Tezza. Beni her fotoğrafı ile şaşırtmasını, sürekli yeni açılar ve konseptler bulmasını çok seviyorum. Artık şu fotonun üstüne daha ne yapılabilir ki dediğim anda gerçekten de daha iyisini yapmayı her zaman başarıyor. Çoğu kişi onu filtreleri için sevse de ben fotoğraf gözüne hayranım. Tabii ki bunda moda fotoğrafçısı olmasındaki pay da çok büyük.

Instagram @tezza

Elsie Larson

Bir ay kadar önce tesadüfen bulduğum ve kalbimin erimesine neden olan hesap. Hikayesini okuduğumda gözlerimin dolduğunu ve hayatta ne güzel insanlar var dediğimi itiraf etmeliyim.  Bu hesabın kısaca özeti aslında DIY konusunda zaten geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Elsie’nin çocuk sahibi olma hikayesi. Kocası ile birlikte bir evlat edinmeye karar verirler ve yaşadıkları tüm bu süreci de Instagram üzerinden aktarmaya başlarlar. Evlat edindikleri küçük Nora Çinli ve bir Albino. Onun gelişimini izlemek ve ailenin ona verdiği sevgiyi görmek çok keyifli. Larson’lar şimdi ikinci çocuklarını da evlat edinmek için işlemlere başlamışlar. Ailenin hikayesini aşağıdaki hesaptan takip edebilirsiniz.

Instagram @elsielarson

Follow the nap

Şirinler’de bir uykucu şirin vardı ya işte onu gerçek hayatta buldum :mrgreen:  Follow the nap aslında bir uyku hikayesi ama en lüksünden. Alex bir uyku konsepti yaratıp dünyanın her yerindeki lüks otellerde uyuduğu fotoğrafları paylaşıyor. Bir gün Paris’te, bir başka gün Londra’da, sonra da Amerika’da. Fotoğraflar çok yaratıcı ve yazdıkları çok komik. Anladığım kadarıyla çok seyahat eden bir iş adamıyken bu sürekli seyahatlerini yaratıcı bir öyküye çevirmiş ve bence çok akıllıca bir iş gerçekleştirmiş.

Instagram @followthenap

Eva Chen

Instagram’da moda denilince herşey ondan soruluyor. Eva Chen hem çok başarılı bir iş kadını(Instagram’ın moda başkanı), hem bir anne, hem bir yazar, hem de Instagram’ın yeni fenomeni. Ben doğal ve komik hallerine çok gülüyorum çünkü moda dünyasını kasıntı bir halde anlatmıyor başta kendi olmak üzere tüm olan biteni tiye alıyor. Eva’nın hesabı keyifle takip ettiğim hesapların başında geliyor ve özellikle Instastory’lerinden hiç sıkılmıyorum. Trendleri ve ünlüleri hayatın normal akışında görmek isterseniz mutlaka bu hesaba bir göz atın.

Instagram @evachen212

Quyen Mike

Yaratıcı fotoğrafları ile tam bir görsel şölen yaratan bu Instagram hesabı yine son zamanlardaki favorilerimden biri. Ben Qmike’ın kamera arkası hikayelerini de çok seviyorum. Çektiği fotoğrafların veya videoların nasıl kurgulandığını gösteriyor ve bunları izledikçe bir fotoğrafın ardındaki emeği görüp bu hesabı daha da çok takdir ediyorum. İlginç fotoğrafları seviyorsanız bu hesabı da seveceksiniz.

Instagram @qmike

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply