Yaşam

EV KEYFİ

30 Ocak 2016

IMG_3444Ne güzel ılık ılık yaşayıp gidiyorduk ama ne olduysa yılbaşı günü oldu ve İstanbul bir anda beyazlara büründü. Günlerce evlerden çıkamadık sürekli ev keyifi yapıp durduk. Tabii sonra hayat yine normale döndü ama bu hafta yine kar başlayınca aslında evde olmanın, o pamuk pamuk kar tanelerinin düşüşünü izlemenin ne kadar keyifli olduğunu yine hatırladık. Havalar artık bu hafta azıcık da olsa ısınıyor ama ben yine de ufak bir “soğuk havalarda evde nasıl keyif yapılır” yazısı yazmak istedim.

-Dışarısı buuuuuzzz :mrgreen: gibiyse içerisi sıcacık olmalı. Bu da pufidik terlikler, yumuşacık kalın pijamalar ve en sıcacığından bir battaniye ile olur.

-Madem battaniyelere sarındık o zaman güzel bir kitap alıp doyasıya okuyalım ve o kasvetli havadan uzaklaşıp hayaller alemine dalalım.

-Battaniye tamam, kitap tamam bence tek eksik içimizi ısıtacak bir içecek. Benim bu konuda birkaç tercihim olabiliyor. Bir sahlep, mis kokulu bir bitki çayı veya sıcak çikolata ama o da marshmallow’lu olmalı 😉

-Evde olmanın nimetlerinden biride boylu boyunca uzanıp film ya da dizi izlemek. Bir aralar ciddi bir yabancı dizi izleme bağımlılığım vardı, artık eskisi kadar çok izlemesem de ara ara bir neleri kaçırmışım, hangi yeni diziler başlamış bir göz atmayı çok seviyorum.

-Ev keyfinin bir başka güzel yanı da bu keyfi arkadaşlarınızla paylaşmak. Dışarıda dona dona ne yapacaksınız, sıcacık evlerde toplaşın 😉

-Veeee son olarak dayanın arkadaşlar, baharın gelmesine az kaldı 😆

FullSizeRender(8) IMG_4548 FullSizeRender(7) IMG_4886

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply