Seyahat

BERLİN’DE TROPİKAL BİR ADA

17 Mayıs 2017

Berlin denildi mi çoğumuzun aklına doğu ve batıyı ayıran duvar, tarihi, graffitileri veya lezzetli yemek mekanları geliyor. Peki Berlin’de keyifle gezip yüzebileceğiniz Tropikal bir ada olduğunu söylesem… Çoğu kişinin bilmediği bu gizli cennet Berlin merkeze sadece 1 saat uzaklıkta ve işin ilginç yanı yaz kış farketmiyor yılın her günü ister denize ister göle girebiliyor ve açık havada ya da kapalı kısmında tatilin keyfini çıkarabiliyorsunuz.

2004 yılında hizmete açılan Tropikal Ada Avrupa’nın en büyük eğlence parkı ve dünyanın en büyük kapalı mekan su parkı. Guinness rekorlar kitabına da girmiş bu devasal alana 9 futbol sahası, yana yatmış bir şekilde Eyfel kulesi ve hatta Özgürlük anıtı bile sığabiliyor. Tepesi cam ile kaplı olan eğlence parkında güneşli havalarda bronzlaşabiliyorsunuz da. Ben Berlin’e gittiğimde tüm bu detayları bilmiyordum. 5 derece ile karşılandığım Berlin’de bir gün için bile olsa yazı yaşamak rüya gibi geldi. Berlin merkezden bineceğiniz trenle Tropikal Ada’nın bulunduğu Spreewald’a gelince hemen özel bir otobüsle karşılanıyorsunuz. Tren ve eğlence parkı arasında ücretsiz servis hizmeti veriliyor ve hemen 10 dakikada Tropikal adaya ulaşıyorsunuz. Kalın montlarla, atkı ve berelerle girdiğimiz mekanda 30 dereceye yakın hissettiğimiz sıcaklık ile hemen iliklerimize kadar ısındık. Eğence parkında her şey en ufak detayına kadar düşünülmüş. Özel bilekliklerle yanınıza para almadan alışveriş yapabiliyorsunuz ve her ziyaretciye özel kilitli bir dolapta temin ediliyor. Tek yapmanız gereken mayonuzu, havlunuzu ve terliklerinizi yanınıza alıp hemen keşfe çıkmak. Tropikal Ada’nın içinde birçok farklı bölüm yer alıyor.

Yağmur ormanı

50.000 farklı bitkinin yer aldığı bu yağmur ormanında kaplumbağalar, balıklar, kuşlar ve hatta Flamingolar da yaşıyor. Keyifle yemyeşil bir dünyada dolanabilir ve yorulduğunuzda ormanın içinde yer alan bar ve cafelerde de soluklanabilirsiniz.

Güney denizi

Bir sürü şezlongun sizi beklediği 200 metrelik gerçek kumdan oluşturulan bir kumsal hayal edin. 3 olimpiyat havuzu büyüklüğünde palmiyelerin bile yer aldığı bu suni deniz ya da daha doğrusu havuz size 28 derecelik sıcaklığı ile gerçeğini aratmayacak.

Lagoon

Yok ben denizde değil şelalenin de olduğu bir gölde yüzmek istiyorum derseniz o da var. Bu arada tüm havuzların yanlarında çocuk havuzlarının olduğunu ve çocuklar için özel oyun alanlarının da bulunduğunu çocuklu aileler için özellikle belirtmek isterim.

Amazonia

İşte benim en sevdiğim ve en çok eğlendiğim bölüm. Açık havada yer alan ve ekstra ısıtılan bu özel havuzda özellikle çok soğuklarda yüzmek ayrı bir keyif. Amazonia’da ayrıca kaydırak görevi gören özel su akıntıları var ve orada bol kahkahalı anlar yaşayabiliyorsunuz. Amazonia dışında Tropikal Ada’da 27 metre yükseklikte farklı farklı kaydıraklar da bulunuyor.

Bu adacıkta aktiviteler sadece bunlarla sınırlı değil aynı zamanda içerisinde mini golf sahaları ve kamp alanları da bulunuyor. Kamp alanından kiralayacağınız çadırda arzu ederseniz konaklayıp Tropikal Ada keyfinizi daha da uzun yaşayabiliyorsunuz. Bunun dışında adanın içinde tabii ki bir otel hizmeti de var. Adaya birde kuş bakışı bakmak isterseniz oradaki mini balonlara binip tepeden de manzaranın keyfini çıkartmanız mümkün. Bu kadar dev bir tesis için birçok farklı restaurant, cafe, bar ve hatta alışveriş mağazaları da inşaa edilmiş ve arzu ettiğiniz, canınızın çektiği her şeyi oradan alabiliyorsunuz.

Ben Berlin’in o buz gibi havasından birazcık olsun uzaklaşıp kışın ortasında yazı yaşayabildiğim için Tropikal Ada’dan çok keyif aldım. Berlin’e gidecek olanlar sadece şehri gezmeyin, biraz da kendimizi şımartalım ve içimiz azıcık ısınsın derseniz artık nereye gitmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Şimdiden iyi tatiller…:)

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply