İstanbul, Seyahat

BALAT GEZİSİ

21 Ağustos 2017

Daha önce Balat’taki en iyi fotoğraf çekilebilecek noktaları sizlerle paylaşmıştım, bu yazı da son Balat ziyaretimde gördüğüm ve keyif aldığım mekanların derlemesi. Balat ile ilgili birçok yazı ve rehberler hazırlandı o nedenle ben sadece deneyimlediğim ve keyif aldığım minik Balat turumdan kısaca bahsedeceğim.

Fotoğraf çekmek için en sevilen semtlerden biridir Balat. Hem renkli hem de süprizlerle dolu, hem çok modern hem de çok geleneksel, hem yeni hem de eski bir arada… aslında düşününce İstanbul’u yansıtan bir yer☺️ Biz gezimize daha önce de gittiğim ve beğendiğim bir cafe ile başladık. Cooklife hem sade dekorasyonu hem de lezzetli yiyecekleriyle keyifle oturabileceğiniz bir mekan. Biz özellikle pancake’ini çok sevdik. Kahvaltının ardından Balat sokaklarını keşfe koyulduk. Balat yaşayan capcanlı bir semt. Sürekli yeni mekanlar açılıyor ve sizi hiç olmayacak bir yerinde çok şaşırtıyor. Bir köşeyi dönüp ihtiyacı olanlara ücretsiz kitap ve yemek dağıtan bir cafe görüyorsunuz ya da bambaşka bir noktasında terk edilmiş klasik bir araba. Ben antikacılarını da çok seviyorum. O yaşanmışlıklara bakmak ve eskileri hayal etmek çok keyifli.
Bir başka sokağa gittiğinizde de bir anda karşınıza tarihi bir taş fırın çıkabiliyor. Yüzyıllık tarihine şaşırıp meşhur acıbadem kurabiyelerinden alıp yolumuza devam etmiştik. Renkli kapı ve bina aşığı biri olarak her köşesinde fotoğraf çeke çeke ilerleyip birbirinden güzel seramiklere sahip bir dükkan da bulduk. Kulak isimli bu seramik dükkanına sizler de hayran olacaksınız. Günün sıcağına yokuşlar da eklenince yine soluklanmak için bir cafede ufak bir mola vermek insana çok iyi geliyor. Pop’s Balat yeni durağımız. Farklı ve renkli dekorasyonuyla hemen sevdiğimiz ve çok keyif aldığımız bu mekanda insan kendini o yumuşak koltuklarda evinde gibi rahat hissediyor. Gelen limonatamızın sunumu ve tadı da harikaydı. Dinlendikten sonra yine yollara koyulup bolca sokak, kapı, bina detayı çektikten sonra artık dağılıyoruz. Gün güzel, ekip güzel kısaca Balat çok güzel….🤗

fdgfgfhg

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply